Místo působení:

  • Měnín, Brno, Vyškov
  • dojíždění na individuální lekce ke klientům

Prostředí ve kterém žiju:

Bydlíme v rodinném domě na konci vesnice. Pejsci jsou s námi doma, na rychlé vyčůrání máme dvůr. Pejsky mohu brát do vesnice anebo rovnou do polí, kam se dostaneme z naší zahrady. U nás se setkají s velmi živou domácností plnou dětí a našich tří psů.

Čemu se věnuji:

  • Jsem zakladatelka služby Vaníčkovi & Friends – buduji a udržuji službu.
  • Vedu individuální lekce, skupinové výcviky – od štěňat až po ty nejzkušenější týmy, školky pro psy, komunikuji se zájemci o naši službu.
  • Vedu tým spolupracujících hlídaček a trenérů.

Můj seberozvoj: 

  • Psům se věnuji více jak 15 let, profesionálně pak od roku 2017. Mám za sebou více jak dvouletou spolupráci s cvičákem pro problematické psy. 
  • Zúčastnila jsem se víkendovek u Martina Laca a Jiřiny Bosákové. Prošla jsem online kurzy u Martina Laca (Food drive, Elektronický obojek, Cukr a bič), Kristýny Šedé (Příručka pro pohodové procházky). 
  • Jsem účastníkem 5letého výcviku „Na řešení zaměřené supervize a koučování“ (Solusions Focus). Sama jsem pak pod dlouhodobým koučováním.

Můj příběh

Můžeš se nám v krátkosti představit?

Říkají mi Káťa a jsem maminkou dvou dětí a manželkou mé veliké životní opory a parťáka Radka. Původní profesí jsem sociální pracovník, pracovala jsem s dlouhodobě nezaměstnanými lidmi a poté i s lidmi se schizofrenií. Nyní se plně věnuji službě Vaníčkovi & Friends, dětem, našim psům a domu.

V současné době máme s manželem tři psí holky – kříženku ovčandy Dorotku a staffbullky Dinnky a Chilli. 

Řekni nám něco o svých psech (současných i minulých).

Ten, kdo to vše odstartoval byl můj první pejsek Vincek. Byl to kříženec staffbulla a manchester teriéra a můj veliký učitel. Zpočátku jsme si vůbec nerozuměli a protože jsem nechtěla, aby to došlo do fáze, kdy bych se ho musela vzdát, začala jsem s ním pracovat. A hlavně pracovat  sama na sobě. Našla jsem si cvičitele, který mi v té době hodně pomohl a postupně jsem se do psího světa zamilovala. Pak jsme si k Vinckovi pořídili dvouletou kříženku ohaře Majdu, která byla úplně jiná než Vinca a musela jsem se učit zase odznova. Časem k nám přibyla Dorotka a tohle jsou ti tři pejsci, které znáte z našeho loga.

Vincík i Majda už běhají za duhovým mostem. V současné době máme Dorotku, Dinnky a Chilli. Ty dvě naposledy jmenované se k nám dostaly až v jejich 6 letech a díky nim zjišťujeme, jaké to je mít malé pejsky. Chilli nás intenzivně učí, jak pracovat s velmi psychicky nevyrovnaným pejskem.

Jak ses k práci se psy dostala? 

Začalo to vlastně už s Vincíkem, kdy jsem nejprve cvičila s ním a pak jsem si chtěla zkusit práci s dalšími pejsky. Na cvičáku kam jsem chodila, jsem začala pomáhat a cvičit další pejsky. Když jsem odešla na rodičovskou dovolenou, tak jsem se na chvíli od pejsků vzdálila, ale velice mi to chybělo. Shodou okolností jsem jedné svojí známé pomohla s její čivavkou a protože měla kolem sebe velkou síť lidí, tak mě začala doporučovat. A jelikož mi moc chybělo mít někoho, kdo by se se mnou chtěl o pejscích bavit, tak jsem sebrala všechnu odvahu a založila službu Vaníčkovi. Časem jsme přibrali další trenéry a hlídače a stali se z nám Vaníčkovi & Friends. 

Co tě na tvé práci baví?

To, jak se rozvíjí majitelé psů a odráží se to na jejich pejskovi. Jak se díky nim můžu rozvíjet i já. Jak je stále se co nového učit a někdy je naše práce skoro jako detektivka – přijít na to, jak nejlépe sladit pejska a člověka tak, aby se jim spolu dobře žilo. Je to velice různorodá a někdy i napínavá práce.