Místo působení:

  • Vyškov

Prostředí ve kterém žiju:

Bydlíme na malém městě v bytě se zahrádkou. Na vycházky s pejsky chodím do polí, do parku, do lesa.

Čemu se věnuji:

  • Jsem asistentka služby a hlídačka vašich pejsků.

Můj seberozvoj: 

  • Čtu články o psech.
  • Absolvovala jsem online webináře u Vaníčků (Naprogramuj svého psa, Práce s gestem).
  • Prošla jsem online kurzy u Martina Laca (Food drive, Elektronický obojek, Cukr a bič), Kristýny Šedé (Příručka pro pohodové procházky, Psí principy 5P).
  • S mým psem Joyem stále navštěvuji tréninky u Vaníčků a mám neustálé dotazy na trenéry. 🙂

Můj příběh

Můžeš se nám v krátkosti představit?

Jmenuji se Lenka a svého prvního psa jsem měla v cca 13 letech. Žil u babičky na vesnici, ale s rodiči jsme se starali, aby měl krásný život – procházky, papání, mazlení. O poslušnosti jsem tehdy moc nevěděla, ale naučili jsme ho “sedni”, “lehni” a “popros”. A pak něco jako “ke mně”.

To, že pejsek může být vychován úplně jinak, jsem viděla až u Káti a Radka. Když jsem Vincíka a Madlenku poznala osobně, byla jsem v šoku! Nikdy jsem nepotkala pejsky, kteří by poslouchali na mrknutí oka. Moc se mi to líbilo a v hloubi duše jsem si přála, aby až budeme mít jednou psa, byl také tak vychovaný. A stalo se, jupíííí! 😀 

Řekni nám něco o svých psech (současných i minulých).

Joy je teď už 3letý kříženec všeho možného. Je to torpédo milé povahy. Když k nám v listopadu 2020 přišel, neváhala jsem s Vaníčkovími spolupracovat na jeho výchově a nelituji toho. Se psem je neustále na čem pracovat, baví mě vidět své i jeho pokroky. 

Jak ses k práci se psy dostala? 

Asi byste to nikdo neřekl, ale já Káťu poznala na vizážistickém kurzu v roce 2013. Padly jsme si do noty a staly se z nás kamarádky. Začaly jsme se častěji vídat a spolupracovat na různých vizážistických akcích. 

Jednoho dne mě oslovila, zda bych jí nechtěla ve službě pomoct. Na drobné úkoly se nabalovaly další, až jsem se stala její pravou rukou. 

A jak jsem se dostala k hlídání? Byla jsem zvědavá jak jiní pejsci fungují a zda budou reagovat stejně jako Joy, tak jsem po konzultaci s Káťou dostala prvního pejska na hlídání. Bylo to moc fajn a tak jsem začala hlídat.

Co tě na tvé práci baví?

Příběhy psů, jejich potíží a hlavně nalézání řešení. To je pro mě velmi inspirativní.