Místo působení:

 • Brno, okres Blansko

Prostředí ve kterém žiju:

Bydlíme v domě na konci vesnice přímo u lesa. Máme velkou zahradu kde se pasou ovce, a je tu spoustu prostoru na běhání pro psy. Hlídaní pejsci jsou s námi v domě, ale pro psy zvyklé být na dvoře máme i venkovní kotce. Velkým socializačním bonusem je malé dítě v naší domácnosti.

Čemu se věnuji:

 • Jsem trenérka individuální a skupinové práce.
 • Pracuji na úpravách webu, vedu online výzvy a spoluvytvářím naše metodiky.

Kurzy které vedu:

 • Poslušnost v terénu
 • Pes ve městě
 • Zátěže
 • online výzvy

Můj seberozvoj: 

 • Prošla jsem školením zpětné vazby s klienty od Mgr. Tomáše Ergense, DiS.
 • Absolvovala jsem online kurz “Jak se bránit pepřovým sprejem” od Moderní sebeobrany.
 • Zúčastnila jsem se online kurzů u Martina Laca (Food drive, Elektronický obojek, Cukr a bič).
 • Psům se věnuji víc než 7 let a 1,5 roku jsem spolupracovala s cvičákem pro problematické psy.

Můj příběh

Můžeš se nám v krátkosti představit?

Jmenuju se Monča a jsem maminka jednoho lidského a spousty chlupatých dětí (2 psi, 5 ovcí, kocour a kůň). Mezi mé vášně patří zahrada, umělecká tvorba a zejména práce se psy.

Řekni nám něco o svých psech (současných i minulých).

Máme doma dva psy.

Čiko (cca 8 let) je kříženec akita inu a německého ovčáka. Dostal se ke mně souhrou mnoha náhod, jak to tak někdy bývá. Byl mu tehdy asi jeden rok a neměl za sebou moc hezkou minulost. Jeho negativní zážitky se podepsaly hlavně na jeho psychickém stavu. Napadal lidi i psy a já zjistila že ho sama nezvládnu a musíme začít chodit na cvičák. Prošli jsme si spolu dlouhou cestu, doslova krev, slzy a pot, ale společně jsme to zvládli. Nyní jsou z nás opravdoví partneři, kteří se na sebe mohou spolehnout i v těžkých situacích.

Audrey (7 let) je fena cane corso a je úplně jiná než Čiko. Je flegmatická, nic ji jen tak nerozhodí a rozhodně se nepřetrhne, když po ní člověk něco chce. Viděla jsem ji postupně dospívat pod rukama mého manžela, když jsme ještě netvořili pár. Potom co se z nás stala jedna velká smečka, jsem si k ní dlouho hledala cestu, stejně jako manžel k Čikovi, ale podařilo se a fungujeme společně jako sehraný tým, který ctí stejné hodnoty.

Jak ses k práci se psy dostala?

Kvůli tomu, že měl Čiko spousty problémů, které jsem nevěděla jak řešit, jsme začali chodit na cvičák pro problémové psy. Časem se ze mě stal zkušený psovod a sem tam se stalo, že se mě někdo zeptal na radu nebo můj názor. Postupně jsem začala cvičit i jiné psy a zalíbilo se mi, že tak mohu lidem pomoct, a nebo je inspirovat naším příběhem. Na trénincích jsem se poznala s Ráďou a Káťou Vaníčkovými, kteří mi dali tu úžasnou možnost být u nich trenérkou, když časem rozjížděli svůj vlastní cvičák.

Co tě na tvé práci baví?

Moc mě baví rozmanitost práce se psy. Stejně jako každý majitel, tak každý pes je jiný a fungují na něj různé věci. Baví mě poznávat povahu nového psa a ten příjemný pocit, když někomu pomůžu s problémem, který se mu zdál neřešitelný.